Yetişkin Kedilerde Obeziteye Karşı Oyun

Yetişkin Kedilerde Obeziteye Karşı Oyun
bipetnet

BiPet Editörü

Artık aynı insanlar gibi kediler de obezite riskiyle karşı karşıya ve obezite aynı bizlerde olduğu gibi pisilerde de çok ciddi sorunları beraberinde getirme riski taşıyor. Özellikle evden dışarıya çıkmayan ve kısırlaştırılmış kediler obezite nedeniyle ciddi problemler yaşayabiliyorlar. Kedileri köpekler gibi dışarı çıkarıp dolaştırmamız mümkün olmadığı için elimizde günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tek bir seçenek kalıyor; oyun. Oyun ile kedinizin egzersiz yapmasını sağlayabilir ve hem şişmanlamasını hem de hareketsizlik nedeniyle çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmasını engelleyebilirsiniz.

 

Kedi oyuncakları bu konuda size yardım edecektir

Kediler kaç yaşında olurlarsa olsunlar hareketli ve sesli nesnelere karşı kayıtsız kalamazlar, çünkü onlar doğuştan birer avcıdır. Siz de kedinizin bu huyundan faydalanma yoluna gidebilirsiniz. En tembel kediler bile çıngıraklı bir topa, ya da hareketli bir fareye karşı koyamaz! Yapmanız gereken tek şey kedinizin ilgisini çekebilecek oyuncakla alıp her gün onunla biraz oynamak. Unutmayın, bu sadece bir eğlence olmaktan öte kedinizi obezite ve beraberinde gelebilecek ciddi hastalıklara karşı da koruyacak bir aktivite olacaktır.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir