York Chocolate

York Chocolate
Aêthis

BiPet Üyesi

York Chocolate kedi ırkı, 1983 yılında Blacky adında siyah beyaz lekeli bir dişi kedi, Smokey adında uzun saçlı siyah bir erkekle çiftleşince ortaya york chocolate kedi cinsi çıkmış oldu. Bu çiftleşmenin sonucunda siyam soyları sayesinde bir kahverengi kedi yavrusu dünyaya geldi ve Brownie olarak adlandırıldı.

york chocolate kedi cinsi

Çiftlik sahibi Janet Chiefari, hem cazibesi hem de muhteşem görünüşü olan bu eşsiz kediyi not etti. Ertesi yaz, Brownie’nin çok yavru kedileri vardı ve bebeklerinden biri de oldukça benzersiz olan koyu kahverengi bir astarı olan yarı uzun saçlı siyah bir erkekti. Bu yavru kedi Minky olarak adlandırıldı. Bundan bir yıl sonra, Brownie, Minky ile çiftleşti ve Teddy Bear adında yavru kedi vardı. Ayrıca Cacao adında kahverengi, beyaz bir dişi vardı. Chiefari kedileri yetiştirmeye ve onlar hakkında bir kelime yaymaya başladı ve deneysel cins 1990 yılında kabul edildi. 1995 yılına kadar CFF Şampiyonası statüsüne ve Kanada Kedi Derneği Şampiyonası statüsüne de sahipti.

york chocolate kedi cinsi

York Chocolate kedileri öfkeli, cana yakın, zeki, meraklı ve enerjiktir. Bazen utangaç olmalarına rağmen gerçekten sosyal de olabilirler ve suya karşı benzersiz bir ilgileri vardır. Şefkatli olmasının yanı sıra, bu kedilerin ayrıca bolca sarılmanın ve kucaklaşmanın tadını çıkardıkları da bilinir ve sevinçle sahibinin kucağında otururlar. Dikkat çekmeye bayılan bir karakter yapıları vardır ve sahipleriyle mümkün olduğu kadar fazla zaman harcarlar. Aslında, bu kediler eve geldiğinizde sizi karşılayacak ve sizinle iletişim kurmak için memnuniyetle mırıldanacaklardır.

york chocolate kedi cinsi

York Chocolate, diğer evcil hayvanlarla ve her yaştan çocuklarla iyi geçinir. Bu kediler, diğer evcil hayvanlarla ve insan aileleriyle etkileşimi içeren bolca oyun zamanının tadını çıkarırlar. Bu yüzden onu oyuncaklarıyla yalnız bırakmaktansa birlikte vakit geçirebileceğiniz bir aktiviteye değinmek daha sağlıklı olacaktır. Hareketli oyuncaklar ve etkleşimli oyunlar, avlanma içgüdüsü güçlü olan bu cins için en iyisi olacaktır.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
3
0
0
1
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir